X
12.11
חמישי
13.11
שישי
14.11
שבת
יום חמישי, 12 בנובמבר 2020
אינדיאנה ג'ונס ומסע הצלב האחרון

אינדיאנה ג'ונס ומסע הצלב האחרון  – זהו הסרט השלישי בסדרת סרטי ההרפתקאות של הארכיאולוג אינדיאנה ג'ונס (אותו מגלם האריסון פורד). הסרט נסוב סביב היעלמו של הפרופסור הנרי ג'ונס (שון קונרי), אביו של אינדיאנה, שיצא לחפש אחרי הגביע הקדוש, מאמציו של הבן למצוא ולהציל אותו, כאשר מולם ניצבים שוב הנבלים הנאצים – שבהם נלחם אינדיאנה גם בסרט הראשון בסדרה –המבקשים להשתלט על הגביע האגדי שמקנה כוחות על לאלה שמחזיקים בו. סטיבן שפילברג, שביים את סדרת הסרטים והיה שותף להפקה, הפך לאחד האנשים העשירים בעולם בזכות ההצלחה המסחרית העצומה שלהם.

 

שון קונרי – 1930-2020  

מי שנודע עוד בחייו כ-"אוצר הגדול ביותר של סקוטלנד" ואחת הדמויות המרשימות של הקולנוע במחצית השנייה של המאה העשרים, שון קונרי היה הרבה יותר משחקן מוכשר או כוכב קולנוע, הוא היה איש שנוכחותו על הבד הייתה חזקה כל כך, עד שמן הרגע שבו הגיח לתוך תמונה, נדמה היה שכל האחרים סביבו הפכו להיות חיוורים ומעומעמים. אולי משום כך אין פלא, שהאוסקר היחיד שזכה בו, היה על תפקיד משנה ב"הבלתי משוחדים" (1987), למרות שהשם הראשון שהופיע על הבד באותו הסרט היה זה של קווין קוסטנר. שלא כמו כל גדולי הכוכבים של הבד הבריטי, כולם חניכי בתי ספר לדרמה מפוארים ועבר תיאטרוני נכבד, שון קונרי נולד בשנת 1930 בעיירה סקוטית קטנה, לאם שהייתה עוזרת בית ואב שהיה פועל תעשייה ונהג משאית. עד גיל 23, הוא עצמו הספיק לעבור סדרה ארוכה של מלאכות שונות ומשונות, ביניהן נהג משאית, מחלק חלב, דוגמן לסטודנטים של האקדמיה לציור באדינבורו, בונה ארונות, ומבקר קבוע במכוני כושר לפיתוח הגוף. הוא התגייס לחיל הים הבריטי, אבל שוחרר בשל בעיות רפואיות, ואז, בגיל 23, צריך היה להחליט אם הוא בוחר להיות כדורגלן מקצועי או שחקן קולנוע. אחרי סדרה ארוכה של סרטים בריטיים פחות ממפוארים, הוא נפגש עם מפיקי סרט פעולה חדש בשם "דוקטור נו" (1962), עיבוד קולנועי לאחד מספרי המתח שכתב איאן פלמינג, סוכן ביון בריטי לשעבר שהרומנים שלו היו חביבים במיוחד על הנשיא קנדי. הדמות של ג'יימס בונד, כפי שעיצב אותה שון קונרי, הפכה לסמל בפני עצמו. קונרי עצמו היה לכוכב הקולנוע המבוקש ביותר בעקבות הצלחה זו, והופיע בששה סרטים נוספים בסדרה הזאת, עד שמאס בתפקיד שאיים להגביל את הקריירה שלו כשחקן ופרש, אבל נותר עד היום כמי שקבע את אמות המידה לפיהן שפטו את כל אלה שבאו אחריו. רוג'ר מור, ידידו של קונרי ומי שעתיד היה לאחר מכן להופיע גם הוא בשבעה סרטי בונד, הצהיר לא פעם שקונרי היה מעל כל אלה שבאו בעקבותיו. כשהיה עדיין עסוק במעללי 007, הספיק קונרי להשתתף ב"מארני", אחד הסרטים מעוררי המחלוקת של אלפרד היצ'קוק, ובהמשך, כבר ככוכב מן המדרגה הראשונה בתעשייה, הוא הוכיח עצמו לא רק כדמות מרשימה, אלא כעוגן שסרטים רבים נשענו על אישיותו. נזכיר רק כמה שמות כמו "האיש שרצה להיות מלך" (1975), "רובין ומריאן" (1976), "גשר אחד רחוק מדי" (1977), "שם הוורד" (1986), "אינדיאנה ג'ונס ומסע הצלב האחרון" (1989), "המרדף אחרי אוקטובר האדום" (1990). את שנות חייו האחרונות הוא בילה באיי בהמה, שם נפטר ב-31 באוקטובר השנה, בגיל 90.

קרא עוד >
16:30
Drive-in
עוד סיבוב

ארבעה מורים בבית ספר תיכון בדנמרק, ידידים משכבר, עוברים את המשבר הבלתי נמנע של אמצע החיים. התלמידים מנמנמים בשיעורים שלהם ואינם קולטים את החומר, חיי המשפחה בשגרה מסוכנת והם מחפשים פתרון. אחד מן הארבעה מציע לנסות את התורה של הוגה דעות נורווגי, אשר טוען כי אחוז האלכוהול בדמו של האדם הממוצע נמוך מדי וכדאי לעשות הכול כדי לאזן באמת את החוויה הקיומית.חבר שני נזכר שהפסנתרן האהוב עליוהתוודה פעם שנגינתו משתפרת ללא הכר ברגע שהוא נמצא על הקו הדק שמפריד בין פיכחון לשכרות. הארבעה סבורים שכדאי לנסות, ואף יותר מזה, כראוי למורים בבית ספר, להפוך את הניסיון שלהם למחקר מדעי של ממש. הם לוגמים כוסית אחת או שתיים והנה התוצאות מיד ניכרות בשטח. התלמידים פוקחים עיניים בשעורים ומקשיבים למורה שמפליא להעביר את חומר הלימוד, ובמקביל, רוח נעורים נושבת שוב בבית, אחרי שנות שיממון ארוכות. אם קצת אלכוהול עושה שינוי שכזה, ההיגיון אומר שתוספת אלכוהול תשפר את המצב עוד יותר. אז מנסים משקאות שונים, בשילובים שונים ואין מנוס, כמובן, מחציית אותו קו דק שצריך היה להיות הגבול שאחריו מתחילים לאבד את ההכרה. שילוב בין סאטירה חברתית משעשעת לדרמה אישית מרתקת, הסרט מחזיר את הבמאי תומאס וינטרברג לשיתוף פעולה עם השחקן המחונן מאדס מיקלסן, שהופיע גם בסרטו הקודם, "ניצוד", שיוקרן אף הוא במהדורת האונליין של פסטיבל ערבה השנה.

קרא עוד >
19:30
Drive-in
ארוחת ערב באמריקה

סיימון, פאנק רוקר מעיירה קטנה ומשמימה במרכז ארה"ב, מוצא את עצמו במנוסה מהמשטרה, שוב. הוא מוצא הזדמנות להסתתר כשהוא פוגש את פאטי, צעירה אקסצנטרית וחולמנית שמשום מה לא מזהה שהאיש הזר שנכנס לחייה הוא, למעשה, הסולן של הלהקה שהיא הכי אוהבת בעולם. כשהשניים יוצאים למסע, ספק בורחים ממשהו ספק אל עבר משהו, הם יגלו שיש להם הרבה יותר במשותף מהנראה לעין...

"ארוחת ערב באמריקה" הוקרן בבכורה בפסטיבל סאנדס 2020 - קומדיה פרועה ומיוחדת, נועזת ומלאה בהומור אך מהסוג שמצליח גם לרגש.

קרא עוד >
22:00
Drive-in
יום שישי, 13 בנובמבר 2020
איש הירח

לו רק היה איש הירח יודע עד כמה ילדים אוהבים אותו. אבל הוא בכלל לא קולט. הוא סתם יושב על הירח, משועמם נורא, לבד. לילה אחד מופיע בשמים כוכב נופל, טס במהירות מסחררת בחלל לכיוון הירח. איש הירח קופץ על ההזדמנות, אוחז בזנב של הכוכב ותופס טרמפ אל כדור הארץ!

ה"התקפה מן החלל החיצון" גורמת לבהלה בארמון הנשיא. הנשיא עצמו רותח מכעס. הוא רק סיים זה עתה לכבוש את כל כדור הארץ, הביס את כל האויבים שלו... ועכשיו, דווקא עכשיו, מופיעים חייזרים מכוכב אחר ומתקיפים אותו! ואפילו אי אפשר למצוא אותם. הסימן היחיד לפולשים הוא טביעות רגליים כסופות סמוך למכתש בו נחת הכוכב.

איש הירח נמלט מן הנשיא וחייליו ויוצא למסע ארוך. בדרך הוא ילמד כמה דברים נפלאים יש בכדור הארץ ועד כמה ילדים אוהבים אותו וזקוקים לו.

"איש הירח" מעובד מספרו עתיר השבחים של טומי אונגרר, מאייר וקריקטוריסט משפיע וסופר ילדים שפרסם עשרות ספרים. "איש הירח", שיצא לאור בשנת 1967, היה ספרו המצליח ביותר.  

קרא עוד >
16:30
Drive-in
הבן שלי

ג'ון בן ה-35 הוא הורה יחיד שמנקה חלונות במהלך היום ומקדיש את כל זמנו החופשי לבנו מייקל בן ה-4, אחרי שאמו הביולוגית של מייקל עזבה מיד אחרי הלידה. חייהם פשוטים ושלווים יחסית, והימים שלהם מלאים ב"טקסים" קטנים וקבועים שכל הורה לילד מכיר – ארוחות ערב, ריבים מטופשים על שעת השינה ואיזו פיג'מה ללבוש, הירדמות על הספה מול הטלוויזיה. אבל לג'ון יש רק כמה חודשים לחיות...

מכיוון שאין להם משפחה אחרת, ג'ון יבלה את הזמן שנשאר לו בנסיון למצוא למייקל את המשפחה המאמצת המושלמת, ויילחם על מנת לשמר ככל האפשר את המציאות הפשוטה והשמחה של הבן שלו, כל מה שיש שיש לו בעולם...

הבן שלי  היא דרמה נוגעת ומרגשת אשר מצליחה לספק זווית חדשה ואופטימית על החיים ועל מה שבאמת חשוב בהם...

קרא עוד >
19:00
Drive-in
סדר חדש

חתונה מפוארת וחגיגית של בני המעמד העליון – שמלות מרהיבות, כוסות שמפניה, כלה נרגשת ובית מפואר. אבל מחוץ לגבולות הבית המאובטח בכבדות מתארגנת מהפכה, והמאורע המשמח הופך במהרה לרקע למלחמת מעמדות אלימה שסוחפת את העיר. דרך עיני הכלה הצעירה וצוות המשרתים שעובדים בשביל (ולעיתים כנגד) משפחתה, אנו צופים בנפילתה של מערכת פוליטית, ועלייתו של סדר חדש.

"סדר חדש" הוא סרטו של מישל פרנקו, אחד הבמאים המקסיקנים המוערכים בעולם, שמביא למסך דרמת מתח אינטליגנטית ועוצרת נשימה. הסרט הוקרן לראשונה בפסטיבל ונציה 2020 ואף זכה בו בפרס דב הכסף.

קרא עוד >
21:30
Drive-in
יום שבת, 14 בנובמבר 2020
פרדייז

יוקרן לפני הסרט השנה שלי עם סלינג'ר, הכרטיס תקף לשני הסרטים

עלי, צעיר ערבי, מגיע לביקור מולדת בארץ לאחר היעדרות ממושכת.
בעקבות קבלת-פנים צוננת בשדה התעופה, הוא מחליט למצוא מפלט לכמה ימים על חוף בסיני, לפני שיאלץ להתמודד עם החזרה הקשוחה למציאות הישראלית.
שקר קטן גורם לעלי למצוא את עצמו בלב חבורה ישראלית צוהלת, כשהוא מתחזה לבחור יהודי ומסתבך בהדרגה במשבר זהות לא צפוי על חופי הים של סיני.

קרא עוד >
16:30
Drive-in
השנה שלי עם סלינג'ר

לפני ההקרנה יוקרן הסרט הקצר "פרדייז", הכרטיס תקף לשני הסרטים

ניו יורק, שנות ה-90. ג'ואנה, צעירה שחולמת להיות סופרת, עוזבת את הלימודים ומוצאת עבודה אצל מרגרט, הסוכנת של אחד הסופרים הגדולים והידועים אי פעם – ג'יי די סלינג'ר ("התפסן בשדה השיפון"). החיים שלה מתחלקים בין ימים במשרד המהודר שבו עדיין משתמשים במכונות כתיבה ושותים מרטיני בצהריים, לבין לילות בדירה קטנה שאין בה כיור בברוקלין. העבודה העיקרית שלה היא לענות למכתבי מעריצים שמקבל הסופר המפורסם – לכל מכתב, מרגש ומיוחד ככל שיהיה, היא צריכה להחזיר תשובה רשמית, קבועה ומאושרת מראש. אבל ג'ואנה, כמעט מבלי לשים לב, מתחילה לענות למכתבים בצורה קצת אחרת... האם הצעירה השאפתנית הזו היא עכשיו קולו של הסופר המפורסם בעולם?

"השנה שלי עם סלינג'ר" פתח את פסטיבל ברלין וזכה לשבחים בעזרת הומור חכם, סיפור מרגש, ודמויות בלתי נשכחות במשחקן של מרגרט קוואלי הצעירה ("היו זמנים בהוליווד") וסיגורני וויבר בתפקיד יוצא דופן.

קרא עוד >
16:30
Drive-in
הנה אנחנו

אהרון מקדיש את חייו לטיפול בבנו אורי. השניים חיים יחד בשלווה ובהרמוניה, רחוקים מהעולם האמיתי. אבל אורי הוא אוטיסט וכעת, כמתבגר צעיר, ייתכן שהגיע לגיל שבו כדאי שיעבור לגור בבית
לאנשים עם צרכים דומים לשלו. בדרכם למוסד, אהרון מבין שאורי אינו מוכן לפרידה והשניים יוצאים למסע בריחה ברחבי הארץ, מסע שישנה את חיי שניהם
 

קרא עוד >
19:00
Drive-in
הבלתי משוחדים

הבלתי משוחדים  – מביא את סיפורה של יחידה מיוחדת של זרוע החוק האמריקאית, שנלחמה בכנופיות המאפיה שפשטו באמריקה בשנות העשרים והשלושים. המקור הוא ספר אוטוביוגרפי שכתב אליוט נס, הסוכן הפדרלי שאסף סביבו יחידה מיוחדת כדי להביס את כנופיות הגנגסטרים שהשתוללו אז ברחבי ארצות הברית. בשלב ראשון, שימש הספר השראה לאחת מסדרות הטלוויזיה המצליחות ביותר באמריקה של שנות הששים, שבמרכזה אכן עמדה הדמות של אליוט נס, והסרט חוזר לאותן הפרשיות בצורה מתומצתת יותר, לפי תסריט שאחד מכותביו היה המחזאי דייוויד מאמט. במאי הסרט הוא בריאן דה פאלמה, שון קונרי מגלם בסרט איש משטרה קשוח, קווין קוסטנר מגלם את אליוט נס ובין המשתתפים האחרים גם רוברט דה נירו ואנדי גארסיה.

שון קונרי – 1930-2020  

מי שנודע עוד בחייו כ-"אוצר הגדול ביותר של סקוטלנד" ואחת הדמויות המרשימות של הקולנוע במחצית השנייה של המאה העשרים, שון קונרי היה הרבה יותר משחקן מוכשר או כוכב קולנוע, הוא היה איש שנוכחותו על הבד הייתה חזקה כל כך שמן הרגע שבו הגיח לתוך תמונה, נדמה היה שכל האחרים סביבו הפכו להיות חיוורים ומעומעמים. אולי משום כך אין פלא שהאוסקר היחיד שזכה בו , היה על תפקיד משנה ב"הבלתי משוחדים" (1987), למרות שהשם הראשון שהופיע על הבד באותו הסרט היה זה של קווין קוסטנר. שלא כמו כל גדולי הכוכבים של הבד הבריטי, כולם חניכי בתי ספר לדרמה מפוארים ועבר תיאטרוני נכבד, שון קונרי נולד בשנת 1930בעיירה סקוטית קטנה לאם שהייתה עוזרת בית ואב שהיה פועל תעשייה ונהג משאית. עד גיל 23, הוא עצמו הספיק לעבור סדרה ארוכה של מלאכות שונות ומשונות, ביניהן נהג משאית, מחלק חלב, דוגמן לסטודנטים של האקדמיה לציור באדינבורו, בונה ארונות, ומבקר קבוע במכוני כושר לפיתוח הגוף. הוא התגייס לחיל הים הבריטי אבל שוחרר בשל בעיות רפואיות, ואז, בגיל 23, צריך היה להחליט אם הוא בוחר להיות כדורגלן מקצועי או שחקן קולנוע. אחרי סדרה ארוכה של סרטים בריטיים פחות ממפוארים, הוא נפגש עם מפיקי סרט פעולה חדש בשם "דוקטור נו" (1962), עיבוד קולנועי לאחד מספרי המתח שכתב יאן פלמינג, סוכן ביון בריטי לשעבר שהרומנים שלו היו חביבים במיוחד על הנשיא קנדי.   הדמות של ג'יימס בונד, כפי שעיצב אותה שון קונרי, הפכה לסמל בפני עצמו, קונרי עצמו היה לכוכב הקולנוע המבוקש ביותר בעקבות הצלחה זו, הוא הופיע בששה סרטים נוספים בסדרה הזאת, עד שמאס בתפקיד שאיים להגביל את הקריירה שלו כשחקן ופרש, אבל נותר עד היום כמי שקבע את אמות המידה לפיהן שפטו את כל אלה שבאו אחריו. רוג'ר מור, ידידו של קונרי ומי שעתיד היה לאחר מכן להופיע גם הוא בשבעה סרטי בונד, הצהיר לא פעם שקונרי היה מעל כל אלה שבאו בעקבותיו. כשהיה עדיין עסוק במעללי 007, הספיק קונרי להשתתף ב"מארני" אחד הסרטים מעוררי המחלוקת של אלפרד היצ'קוק, ובהמשך, כבר ככוכב מן המדרגה הראשונה  בתעשייה, הוא הוכיח עצמו לא רק כדמות מרשימה כעוגן שסרטים רבים נשענו על אישיותו. נזכיר רק כמה שמות כמו "האיש שרצה להיות מלך" (1975), "רובין ומריאן" (1976), "גשר אחד רחוק מדי" (1977), "שם הוורד" (1986), "אינדיאנה ג'ונס ומסע הצלב האחרון" (1989), "המרדף אחרי אוקטובר האדום" (1990). את שנות חייו האחרונות הוא בילה באיי בהמה, שם נפטר ב-31 באוקטובר השנה, בגיל 90.

 

קרא עוד >
22:00
Drive-in