אודות

פסטיבל הסרטים הבינלאומי ערבה נוסד בשנת 2012, ומאז מיצב את עצמו כאירוע אמנותי-קולנועי ייחודי שהפך אבן שואבת לשוחרי קולנוע מהארץ ומהעולם.

הפסטיבל מתקיים מדיי חודש נובמבר בלב שמורת הטבע עשוש, בצמוד ליישוב צוקים.

מהדורת העשור שלו תתקיים בתאריכים 3-13.11.2021 וכתמיד היא תשלב בין הקרנת סרטים תחת כיפת השמיים לאור כוכבי הערב והלילה, לבין מפגש בלתי אמצעי בין קהל ליוצרי קולנוע.

הסרטים מוקרנים על מסך ענק והקהל מתרווח על יציע רחב ידיים ונוח להפליא, ששנה אחר שנה מוקם במיוחד לשם כך בפתחת נחל עשוש, בין צוקי ההרים של הערבה התיכונה.

 

התכנית האמנותית של הפסטיבל נבחרת בקפידה והסרטים המוקרנים במסגרתה הינם פירות השורה הראשונה של התוצרת העולמית שהוקרנה בפסטיבלי הסרטים בעולם בשנה האחרונה. עוד בתוכנית מחוות מיוחדות ליוצרים דגולים, סרטים לכל המשפחה, וכן הקרנות בכורה עולמיות  של סרטים קצרים, עלילתיים ותיעודיים, שהופקו וצולמו במהלך השנה האחרונה כחלק מפעילותו של קרן הקולנוע בערבה.
כחלק מהקונספט הייחודי של  פסטיבל הסרטים הבינלאומי ערבה, יוצרי הסרטים מוזמנים ללוות את יצירותיהם, להציג אותן  בפני הקהל לפני ההקרנה ולשוחח עם הצופים לאחריה.

אנו תקווה כי על אף האתגרים שמעמידה בפנינו מגיפת הקורונה בהקשר זה, נזכה לארח גם השנה יוצרים וידידים יקרים מתעשיית הקולנוע הבינלאומית.

הפסטיבל בתמונות

איך מגיעים?

למגיעים מצפון

נוסעים דרומה על כביש הערבה, כ-64 ק"מ אחרי צומת הערבה נמצא היישוב צוקים.
מתחם הפסטיבל ממוקם מימין לכביש הערבה, ושילוט ההכוונה יימצא לאחר הפנייה ימינה.

למגיעים מדרום

נוסעים צפונה על כביש הערבה, כ-124 ק"מ אחרי אילת, נמצא היישוב צוקים.
מתחם הפסטיבל ממוקם משמאל לכביש הערבה, ושילוט ההכוונה יימצא לאחר הפנייה שמאלה.